O mnie

Zamierzam wprowadzić nowy sposób spożywania napojów funkcjonalnych powstałych w wyniku rozpuszczenia koncentratu – przede wszystkim ułatwiając jego rozpuszczenie bezpośrednio w butelce wody.

W tym celu opracowałem lekką, innowacyjną i pro-ekologiczną zakrętkę z koncentratem, który łatwo rozpuszczasz w butelce wody kiedy tylko chcesz.

Chcę wprowadzić coś fajnego do czynności, którą wielu z nas wykonuje bardzo często, tj. spożywania różnego rodzaju napojów w wyniku rozpuszczenia koncentratu. Nie zamierzam konkurować z producentami gotowych napojów – to zupełnie inna branża, ale chcę wprowadzić dodatkową, ciekawą alternatywę dla osób stosujących koncentraty rozpuszczane w wodzie. Szczególnie chcę dotrzeć do osób aktywnie spędzających czas, w tym sportowców i pieszych turystów. Do tej pory rozpuszczenie koncentratu w wodzie odbywało się na dwa sposoby, tj. poprzez wsypanie proszku z saszetki lub rozpuszczenie tabletki (produkt pakowany w tubach). Obydwa sposoby są niepraktyczne, gdy chcemy sporządzić napój bezpośrednio w butelce wody. Trudno będzie nam uniknąć rozsypania proszku z saszetki, a z kolei tabletki są zbyt duże i trzeba je najpierw połamać. Reasumując, dotychczasowe metody są niehigieniczne i niepraktyczne.

Moje osiągnięcia

Patent

Moja zakrętka otrzymała patent Urzędu Patentowe Rzeczpospolitej Polskiej o numerze 225762 pod nazwą „Zakrętka z koncentratem”

PFR „Dobry pomysł”

Projekt pn. Zakrętka UpCap został doceniony i wyróżniony w programie PFR „Dobry pomysł”.

Program „Dobry pomysł” skierowany jest do osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań i potrzebują wsparcia do wprawienia ich w ruch lub dalszego rozwoju.

Program „Dobry pomysł” został opracowany w Ministerstwie Rozwoju, a jego realizacją zajmie się Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z konsorcjantami – Fundacją Zaawansowanych Technologii, Fundacją Centrum Innowacji FIRE oraz INVESTIN.

Tak zostałem oceniony przez Ekspertów:

Moja historia

W 2016 r. postanowiłem zebrać fundusze na realizację mojego projektu na portalu Polakpotrafi.pl. Nie udało mi się zebrać odpowiedniej kwoty, jednak była to świetna okazja do zaprezentowania mojeego pomysłu. Było to ciekawe doświadczenie, gdzie zupełnie przypadkowo wprowadziłem mem DOBREPOMARAŃCZOWE.

W 2018 r. zostałem laureatem programu Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Dobry Pomysł – zostałem wysoko oceniony przez ekspertów i w konsekwencji zaproponowano mi wsparcie. Moja radość nie trwała długo, bo jak się później okazało PFR zabrakło pieniędzy na realizację programu i znalełem się wśród ośmiu projektów dla których nie starczyło środków. Byłem bardzo zawiedzeni, ręce nam opadły.

Nie poddałem się i przedstawiałem zakrętkę UpCap firmom, które produkują napoje. Zainteresowanie było duże, w tym też tych największych firm. Wszędzie pojawiał się ten sam problem – oczekiwały one gotowego produktu, który będą mogły sprzedać pod własną marką. Nie mając gotowego produktu, nie jestem dla nich poważnym partnerem do rozmów. Momentami miałem odczucie, że obecna moja sytuacja jest im na rękę, ponieważ zakrętka UpCap uderza w ich podstawowy biznes.

Obecnie (wrzesień 2019 r) startuje na portalu Zrzutka.pl, gdzie planuje zdobyć potrzebny wkład na rozpoczęcie działalności.