O nas

Zamierzamy wprowadzić nowy sposób spożywania napojów funkcjonalnych powstałych w wyniku rozpuszczenia koncentratu – przede wszystkim ułatwiając jego rozpuszczenie bezpośrednio w butelce wody.

W tym celu opracowaliśmy lekką, innowacyjną i pro-ekologiczną zakrętkę z koncentratem, który łatwo rozpuszczasz w butelce wody kiedy tylko chcesz.

Chcemy wprowadzić coś fajnego do czynności, którą wielu z nas wykonuje bardzo często, tj. spożywania różnego rodzaju napojów w wyniku rozpuszczenia koncentratu. Nie zamierzamy konkurować z producentami gotowych napojów – to zupełnie inna branża, ale chcemy wprowadzić dodatkową, ciekawą alternatywę dla osób stosujących koncentraty rozpuszczane w wodzie. Szczególnie chcemy dotrzeć do osób aktywnie spędzających czas, w tym sportowców i pieszych turystów. Do tej pory rozpuszczenie koncentratu w wodzie odbywało się na dwa sposoby, tj. poprzez wsypanie proszku z saszetki lub rozpuszczenie tabletki (produkt pakowany w tubach). Obydwa sposoby są niepraktyczne, gdy chcemy sporządzić napój bezpośrednio w butelce wody. Trudno będzie nam uniknąć rozsypania proszku z saszetki, a z kolei tabletki są zbyt duże i trzeba je najpierw połamać. Reasumując, dotychczasowe metody są niehigieniczne i niepraktyczne.

Nasze osiągnięcia

Patent

Nasz zakrętka otrzymała patent Urzędu Patentowe Rzeczpospolitej Polskiej o numerze 225762 pod nazwą „Zakrętka z koncentratem”

PFR „Dobry pomysł”

Projekt pn. Zakrętka UpCap został doceniony i wyróżniony w programie PFR „Dobry pomysł”.

Program „Dobry pomysł” skierowany jest do osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań i potrzebują wsparcia do wprawienia ich w ruch lub dalszego rozwoju.

Program „Dobry pomysł” został opracowany w Ministerstwie Rozwoju, a jego realizacją zajmie się Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z konsorcjantami – Fundacją Zaawansowanych Technologii, Fundacją Centrum Innowacji FIRE oraz INVESTIN.

Tak zostaliśmy ocenieni przez Ekspertów:

Nasza historia

W 2016 r. postanowiliśmy zebrać fundusze na realizację naszego projektu na portalu Polakpotrafi.pl. Nie udało nam się zebrać odpowiedniej kwoty, jednak była to świetna okazja do zaprezentowania naszego pomysłu. Było to dla nas ciekawe doświadczenie, gdzie zupełnie przypadkowo wprowadziliśmy mem DOBREPOMARAŃCZOWE.

W 2018 r. zostaliśmy laureatami programu Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Dobry Pomysł – zostaliśmy wysoko ocenieni przez ekspertów i w konsekwencji zaproponowano nam wsparcie. Nasza radość nie trwała długo, bo jak się później okazało PFR zabrakło pieniędzy na realizację programu i znaleźliśmy się wśród ośmiu projektów dla których nie starczyło środków. Byliśmy bardzo zawiedzeni, ręce nam opadły.

Nie poddaliśmy się i przedstawialiśmy zakrętkę UpCap firmom, które produkują napoje. Zainteresowanie było duże, w tym też tych największych firm. Wszędzie pojawiał się ten sam problem – oczekiwały one gotowego produktu, który będą mogły sprzedać pod własną marką. Nie mając gotowego produktu, nie jesteśmy dla nich poważnym partnerem do rozmów. Momentami mieliśmy odczucie, że obecna nasza sytuacja jest im na rękę, ponieważ zakrętka UpCap uderza w ich podstawowy biznes.

Obecnie (wrzesień 2019 r) startujemy na portalu Zrzutka.pl, gdzie planujemy zdobyć potrzebny wkład na rozpoczęcie działalności.