Wesprzyj nas na Zrzutka.pl
UpCap to duże przedsięwzięcie, dlatego też nie prowadzę go sam. W projekt jest zaangażowana Ania i Rafał, a w późniejszym czasie dołączą do nas inne osoby „zarażone” tą niezwykłą zakrętką.
Nasze doświadczenia

Już teraz spotykamy się z dużym zainteresowaniem zakrętką wśród wielu producentów napojów, w tym także tych wiodących w branży. Niestety oczekują oni od nas gotowego produktu. Wykonanie gotowej zakrętki przy wykorzystaniu linii technologicznej umożliwiającej masową produkcję jest poza naszym zasięgiem. Obecnie oferowane programy wsparcia startup-ów ze środków UE nie dają nam możliwości pozyskania odpowiedniego finansowania. W naszym odczuciu wsparcie startup-ów dobrze wygląda tylko w folderach.
Mamy bardzo złe doświadczenia ze współpracy z PFR, który wobec nas zachował się po amatorsku – w dużym skrócie, przyznano nam wsparcie, na które nie zabezpieczono pieniędzy i w efekcie zamiast nam pomóc, tylko nam zaszkodzono (o szczegółach możecie przeczytać na naszej stronie na Facebooku).
Dodatkowo Fundusze Inwestycyjne oraz Aniołowie Biznesu ograniczają się do inwestycji w firmy technologiczne i działające w środowisku internetowym.
Etapy realizacji projektu
Mój projekt jest bardzo kosztowny i dlatego zdecydowałem się podzielić go na etapy.
Etap I
Obejmuje wykonanie trzech form testowych do wtryskarki (góra i dół zakrętki oraz wieczko) o jednym gnieździe, umożliwiających wprowadzanie modyfikacji. Koszt tego etapu to około 120 000 zł.
Badania, których wynikiem będzie projekt form produkcyjnych, są koniecznym działaniem mającym na celu dobór odpowiedniej grubości elementów oraz rodzaju materiału – to warunek ich sprawnego łączenia oraz działania zakrętki (dobranie odpowiedniej siły przy wciskaniu wieka – nie za dużej, ani nie za małej).
Dodatkowo prowadzę zaawansowane rozmowy z Parkiem Naukowo – Technologicznym w Opolu w zakresie przyszłej współpracy, polegającej na uzyskaniu wsparcia finansowego oraz zaplecza badawczego i projektowego na realizację projektu.
Etap II
obejmie zakup trzech produkcyjnych form do wtryskarki o co najmniej 16 gniazdach (wydajność ok. 0,7 mln szt./miesiąc). Koszt: około 400 000 zł.
Będą to formy umożliwiające masową produkcję przez kooperanta (producent opakowań).
Etap III
Obejmie następujący zakres prac:
- zakup linii produkcyjnej (technologicznej), wyposażonej w podajnik, dozownik, zgrzewarkę, system wyjmowania zamkniętych opakowań z gniazd, pakowarkę,
- zakup koncentratów,
- zakup butelek wielokrotnego użytku,
- organizację produkcji, w tym najem pomieszczeń produkcyjnych z zapleczem sanitarnym,
- pozwolenia i atesty, dopuszczające produkt do sprzedaży.
Koszt: około 1 200 000 zł
Powyżej przedstawiono główne cele inwestycyjne niezbędne dla realizacji projektu. Pominięto szereg szczegółowych działań, w tym organizacyjnych, które będą inicjowane w różnych momentach przedsięwzięcia, takie jak np. marketing i reklama, uruchomienie kanałów dystrybucji (m.in. stworzenie profesjonalnej strony internetowej promującej produkt i umożliwiającej jego zakup).
Co oferuję?
UpCap to uczciwe i przejrzyste przedsięwzięcie
Jeżeli uda mi się zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy potrzebną do uruchomienia produkcji, będzie ciążyć na mnie bardzo duża odpowiedzialność i wywierana ogromna presja. Przedsięwzięcie musi być maksymalnie przejrzyste – i takie będzie! Nie zamierzam dać pożywki osobom, które źle życzą (niestety tak w przeszłości bywało), które będą czyhać na moje potknięcia i z każdej strony doszukiwać się oszustwa. Dlatego na bieżąco będę Was informować poprzez fanpage o moich działaniach i na co przeznaczamy zebrane pieniądze.